sufity napinane

Technologia

sufitów napinanych


Sufity napinane Sufi-Design to ogromna przewaga nad tradycyjnym sufitem podwieszanym. Po raz pierwszy na rynku pojawił się produkt, który tak bardzo przewyższa dotychczasowe rozwiązania. Dlaczego? Powodów jest kilka:

EKSPRESOWY MONTAŻ

W kilka godzin w naszej łazience, kuchni czy pokoju może pojawić się wyjątkowy i niepowtarzalny sufit. Wszystko to bez kurzu, pyłu i hałasu. Robotnicy okupujący tygodniami nasz dom to przeszłość. Montaż sufitu napinanego Sufi-Design trwa dosłownie kilka godzin. Jest to możliwe dzięki temu, że umocowania wymagają jedynie profile utrzymujące sufit. Koniec z wierceniem w suficie, przykrywaniem wszystkich mebli i wszechobecnym kurzem.

IDEALNIE RÓWNY

Takiego efektu nie da żaden sufit podwieszany. Elastyczna i wytrzymała folia rozpięta między profilami nośnymi nie załamuje się i nie zagina. Nie ma też łączeń. Dzięki temu sufit zawsze i w każdych warunkach będzie idealnie równy.

BRAK PĘKNIĘĆ I RYS

Użyty materiał (folia PVC) jest elastyczny i prężny. Dzięki temu jego powierzchnia pozostaje taka sama bez względu na warunki, w jakich znajduje się sufit. Dlatego nawet w nowych budynkach, które jeszcze osadzają się, nie musimy się martwić o to, że po roku sufit będzie nadawać się do wymiany. Jego konstrukcja sprawia, że powstanie pęknięć i rys jest po prostu niemożliwe. Dlatego sufity napinane Sufi-Design doskonale sprawdzają się też w budynkach narażonych na działanie szkód górniczych czy położonych w pobliżu ulic lub torów kolejowych.

ZAWSZE CZYSTY

Możemy zapomnieć o malowaniu sufitu. Folia ma właściwości antystatyczne, dlatego nie przyciąga kurzu. A jeśli jednak sufit ubrudzi się, wystarczy trochę ciepłej wody i detergent. Sufity napinane Sufi-Design myje się równie prosto jak podłogi czy ściany – bez specjalnego sprzętu ani dedykowanych środków myjących.

ODPORNY NA WILGOĆ

Wielu sufitów podwieszanych nie można montować w łazience, ponieważ zatrzymują one wilgoć. Sufity napinane Sufi-Design skraplają parę wodną na swojej powierzchni nie zatrzymując jej. Dlatego po kąpieli wystarczy wywietrzyć łazienkę, a przestrzeń powyżej sufitu nadal pozostaje sucha.

DOWOLNA FAKTURA I KOLOR

Kupując sufit napinany Sufi-Design możemy zamówić dowolną fakturę folii, która stworzy nowy strop. Nie musimy poprzestawać na gładkiej białej folii. Do wyboru mamy powierzchnie o dowolnym kolorze (jednolity, gradient lub nadrukowana fotografia) oraz fakturze (matowy, lustrzany). Sufit nie musi być jednolity. Można podzielić go na kilka części, z których każda będzie wykonana z innej folii. To pozwoli na nadanie naszemu wnętrzu jeszcze bardziej indywidualnego charakteru.

DOWOLNY KSZTAŁT

Sufity podwieszane z reguły były płaskie i nieciekawe. Jeżeli chcieliśmy w naszym wnętrzu stworzyć sufit o kształcie innym niż płaski – wymagało to tworzenia skomplikowanych i kosztownych konstrukcji. Problem ten nie istnieje w przypadku sufitów napinanych Sufi-Design. Zasada ich budowy sprawia, że możemy zaprojektować i zabudować sufit o całkowicie dowolnym kształcie.

DOWOLNE OŚWIETLENIE

Zainstalowanie oświetlenia w suficie napinanym Sufi-Design jest banalnie proste. Źródła światła możemy zaprojektować w dowolnym miejscu. Wykorzystać można praktycznie wszystkie typy oświetlenia – od żyrandoli, przez lapy stropowe, po wiązki światłowodów, które dadzą efekt gwieździstego nieba o różnych kolorach.

NOWY TYP OŚWIETLENIA

Jeżeli nie możemy lub nie chcemy w pomieszczeniu instalować żadnej lampy – za źródło światła może służyć sam sufit napinany Sufi-Design. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu odpowiedniej folii. Lampy umieszczane są ponad nią i w ten sposób sufit świeci całą powierzchnią. Takie rozwiązanie doskonale nadaje się też do wykorzystania źródeł światła naturalnego (świetliki, lufciki) znajdujące się ponad sufitem.

NIEPRZEMAKALNY

Prawie każdy miał przynajmniej raz w życiu do czynienia z niesfornym sąsiadem, któremu wypadł wąż od pralki lub pękła rura wodociągowa. Po takiej „przygodzie” nasza łazienka, kuchnia lub pokój nadawały się zazwyczaj do generalnego remontu. Również intensywny deszcz może dokonać wielkich zniszczeń. W takich wypadkach sufit podwieszany najczęściej nadaje się do wymiany. Tego problemu nie ma w przypadku sufitu napinanego Sufi-Design. Folia nie tylko nie ulega zniszczeniu, ale też chroni pomieszczenie przed zalaniem, zatrzymując wodę. Ponieważ sufit jest nieprzemakalny, woda nie zniszczy naszego pokoju, łazienki czy kuchni.

WYTRZYMAŁY

Folia PVC jest na tyle wytrzymała, że wytrzyma ciężar kilkuset litrów wody. Dzięki temu nawet w przypadku poważnego zalania – sufit nie zostanie uszkodzony. Nie zaszkodzą mu również różne elementy, które mogą odrywać się od dachu lub stropu

NIE OBCIĄŻA STROPU LUB DACHU

Sposób montażu sprawia, że sufit napinany Sufi-Design nie będzie obciążeniem dla stropu lub dachu. Jego minimalny ciężar nie będzie też nadwyrężał ścian, na których zamontowane są profile nośne. Dlatego sufity napinane Sufi-Design idealnie nadają się do montażu w zabytkowych oraz starych i zniszczonych wnętrzach.

NIEPALNY

Niepalność folii PVC jest potwierdzona odpowiednimi certyfikatami. Dzięki temu sufit napinany Sufi-Design podnosi poziom bezpieczeństwa w naszym domu, biurze czy innym pomieszczeniu.

NIE BLAKNIE I NIE PŁOWIEJE

Oznacza to, że nie tylko nie trzeba będzie go malować, ale też że zawsze będzie wyglądał jak nowy. Jedynym powodem do jego wymiany może być fakt, że po prostu nam się znudzi kolor, faktura lub kształt.

ODPORNY NA CHLOR

Sufity napinane Sufi-Design doskonale sprawdzają się na pływalniach, basenach oraz w pomieszczeniach gdzie znajduje się dużo chlorowanej wody. Folia PVC nie absorbuje ani wody ani żadnej innej substancji. Oznacza to, że nie musimy się obawiać ani żółtych plam ani zacieków, które bardzo szybko pojawiają się w przypadku tradycyjnych sufitów podwieszanych